Prawdy i mity o edukacji dzieci

840x465Prawdy i mity o edukacji dzieci zgodnie z wiedzą, jak działa umysł to wykład, który odbędzie się 28 maja w CONCORDIA DESIGN, POZNAŃ. Początek o godzinie 18.00.

Organizatorzy wykładu, który odbywa się pod patronatem Klastra Przyjazny Dziecku zapraszają wszystkich zainteresowanych współczesną edukacją. Poprowadzi go Dawid Wiener – lekarz medycyny (psychiatria), doktor nauk humanistycznych (filozofia), kognitywista oraz szef strategii w agencji marketingowej (Brązowe Effie 2008).

W ciągu ostatnich dwóch-trzech dekad wiedza o tym, jak działa rozwijający się umysł/mózg niesamowicie wzrosła. Nie dziwi również, że dość szybko pojawiały się próby przełożenia jej na praktykę edukacyjną, co nazywa się czasami neuroedukacją.
Niestety wraz z coraz większą świadomością badawczą jak mogą przebiegać procesy neuronalne i co możemy o nich realnie powiedzieć, pojawiło się w tym obszarze mnóstwo półprawd, przekłamań lub wręcz fałszywych przekonań, wśród osób zaangażowanych w edukację najmłodszych, jak również wśród rodziców. Można wręcz powiedzieć, że jest to obszar zdominowany mitami, co jest dobre dla dzieci w ich rozwoju. Niektóre są ponadto bardzo popularne, a ich bezzasadność może być bardzo zaskakująca.

12.05.2015

Powrót