Ekologiczne zabawki z kartonu Lovekids.pl w Mediolanie

elle deco 1Domki dla lalek, wigwamy, drzewa, auta, a nawet meble dla dzieci do samodzielnego składania i wykańczania wykonane z ekologicznej tektury to propozycja kreatywnych zabawek powstałej zaledwie kilka miesięcy temu marki Lovekids.pl, produkowanych przez SimpliCity. Zabawki Lovekids.pl zostały zaprezentowane w Mediolanie podczas największych targów designu w prestiżowym Superstudio Piu w ramach wystawy „Pack Design from Wielkopolska” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Wystawę można było oglądać 9-14 kwietnia

Simplicity – creative printing house specjalizuje się w wykorzystaniu ekologicznej tektury w formie opakowań, materiałów POS. Od niedawna firma została także partnerem strategicznym nowej marki Lovekids.pl projektującej zabawki dla dzieci, po tym jak produkty te zyskują coraz większą popularność i wymagają dłuższych serii oraz zwiększonej produkcji. Simplicity zostało wybrane do grona dziewięciu firm reprezentujących region Wielkopolski w ramach wystawy „Pack Design from Wielkopolska”. Zaprezentowali obiekty z eko kartonu Lovekids.pl. Przez jury doceniona została idea produktów kartonboardu, łatwość samodzielnego składania i możliwość autokreacji oraz jakość wykonania.

- Na wystawie pokazaliśmyy dwa produkty cieszące się największą popularnością – domek nie tylko dla lalek (wersja mini) projektu Marty Krupińskiej w praktycznym, kreatywnym opakowaniu, które po otwarciu możemy używać jako podstawkę pod domek – zabezpiecza podłogę przed pobrudzeniem np.: podczas malowania farbami, a jednocześnie stanowi dodatkowy element zabawy. Zaprezentujemy także najnowszy projekt – krzesełko/taboret dla dzieci zaprojektowane przez naszą nową projektantkę Magdę Burda-Wieła. Taboret o intrygującej formie nawiązującej do ikon designu został wykonany z cartonboardu czyli tektury o strukturze plastra miodu i choć jest bardzo lekki, to w rzeczywistości może udźwignąć nawet do 50 kg. Wierzymy, że produkty dla dzieci z ekologicznego kartonu stanowią wspaniała alternatywę dla plastikowych zabawek. Ich najwiekszą zaletą jest zachęcanie dzieci do własnej twórczości i kreatywności. Angażując „najmłodszych projektantów” stawiamy na design, prostotę i ekologię – mówi Katarzyna Radecka założycielka marki Lovekids.pl

Skąd pomysł na zabawki i meble z eko tektury?

Dzieci mają nieograniczone pokłady wyobraźni, wystarczy ją tylko odpowiednio stymulować, by mogła się swobodnie rozwijać. Badania psychologiczne dowodzą, że stymulacja zmysłów: wzorku, słuchu, dotyku, węchu, smaku wspiera prawidłowy, harmonijny rozwój dziecka. Im większa liczba zmysłów jest stymulowana, tym bogatsze są poznawcze przeżycia dziecka. Zadaniem nowego projektowania dla dzieci jest wykorzystanie ciekawości najmłodszych do poznawania nowych zjawisk, rozbudzanie fantazji i pomysłowości oraz pozwolenie na swobodne tworzenie dokładnie tak, jak i co chcą, by w ten sposób rozwijać ich naturalne zdolności. Zabawki muszą być multisensoryczne, interaktywne, skłaniać dziecko do poznawania, poszukiwania, zabawy, nauki i kreatywnego wykorzystania możliwości, jakie dają przedmioty w jego otoczeniu. W ten sposób można realnie wspierać dziecko w jego rozwoju.

Pomysłodawczynią i założycielką marki LoveKids.pl jest Katarzyna Radecka dyrektor marketingu SimpliCity – creative printing house realizującego projekty graficzne, a prywatnie mama Zuzy i Poli. Do współpracy zaprosiła młode projektantki, które w swoich pracach często demonstrują głos wewnętrznego dziecka – Martę Krupińską, Mariannę Czwojdrak, Martę Skrzypczak, Zuznannę Mielczarek oraz Magdalenę Burda-Wiełę. Projektantki zadbały o to, by design służył rozwojowi wyobraźni dzieci i stworzyły zabawki, które zapraszają do indywidualnego ozdabiania, przerabiania. A przy tym są bezpiecznie zaprojektowane z użyciem tylko ekologicznych, trwałych tektur, funkcjonalnie składane, estetycznie zapakowane i wyprodukowane w Polsce. Kolekcja dzieli się na linię Mini, do której należą Autko, Drzewko, Wieża, Domek, linię Midi – Domek dla lalek oraz linię Maxi – Duży domek, Domek/Szałas, Drzewo. W fazie prototypowania są meble – siedziska, taborety.

Zabawki LoveKids.pl produkowane przez SimpliCity to pomysł na wspólne spędzanie czasu z rodzicami, składanie fantastycznych papierowych konstrukcji, malowanie, oklejanie, kolorowanie. Realizowane kilkakrotnie warsztaty dla dzieci, pokazały, że z domku dla lalek mali projektanci potrafią wyczarować dom mody, warsztat samochodowy, pałac księżniczki i laboratorium, a to na pewno nie jest jeszcze ostatnie zdanie.

Powrót