Dwie premiery w Zakamarkach!

prezent-dla-cebulki_420pxrgbW Zakamarkach już świątecznie! Wydawnictwo przygotowało dwie premierowe książki: Prezent dla Cebulki – wzruszającą opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia oraz Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony – jest to przezabawna historia o tym, jak Pan Wrona postanowił sam obdarować się prezentami.

Prezent dla Cebulki - tekst: Frida Nilsson, ilustracje: Maria Nilsson Thore, tłum.: Agnieszka Stróżyk, twarda oprawa, 49,90 zł, 108 stron, wiek: 5+

Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie? Frida Nilsson znana jest z książki Moja mama Gorylica, a Maria Nilsson Thore z ilustracji do książek Dziwne zwierzęta, Inna podróż oraz Sens życia.

mmu_7_wigilia_420pxrgbWigilia Mamy Mu i Pana Wrony - tekst: Jujja Wieslander, ilustracje: Sven Nordqvist, tłum.: Michał Wronek-Piotrowski, ISBN 978-83-7776-084-0, twarda oprawa, 25,90 zł, 28 stron, wiek: 3+

Kolejna historia o Mamie Mu i Panu Wronie – tym razem w świąteczno-zimowej atmosferze. Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię? Pan Wrona zaczął biegać po całej oborze. Nagle zahamował gwałtownie przed Mamą Mu.
– Czemu tak biegam?
– Nie wiem. Mówiłeś coś o Wigilii…
– Właśnie, a ja nie mam dla siebie ani jednego prezentu. To jak ja zdążę? Zaraz dostanę pióropleksji!
– Ależ muu, jak to: dla siebie? Sam sobie będziesz robił prezenty?
Pan Wrona znów zaczął biegać jak szalony.
– Jasne. Nie ma innego wyjścia, inaczej nic nigdy bym nie dostał!

Smakowite dialogi, niebanalny humor, wyraziste charaktery bohaterów oraz pełne zaskakujących szczegółów ilustracje sprawiają, że przy książkach o Mamie Mu i Panu Wronie dobrze bawi się cała rodzina.

28.11.2014

Powrót