Członkowie

Post Image

matka polka dot

Wieczorami tupot małych piętek cichnie.
Wtedy matka polka stawia kropkę i robi różne rzeczy. Ładne rzeczy: dziergane pufy, poduchy, łapacze złych snów.
Tylko ręczna robota, ultrakrótkie serie, wyłącznie egzemplarze limitowane (godziną zaśnięcia potomków ;))

www.facebook.com/matkapolkadot

Post Image

Follow the Fox

Zajmujemy się projektowaniem wzorów na tkaniny oraz tworzeniem tekstyliów dziecięcych. Nie boimy się mocnych wzorów (nasze dzieci też sie ich nie boją, wręcz przeciwnie!) i niestandardowych kolorów.Lubimy wyraziste i czyste wzornictwo, nie zapominamy przy tym, że projektujemy głównie dla dzieci.

Uważamy, że nie ma niczego fajniejszego niż uczenie malucha od najmłodszych lat, że świat jest różnorodny – miękki i twardy, subtelny i wyrazisty.

Post Image

SuperMemo

SuperMemo World od ponad 20 lat odnosi sukcesy na rynku edukacyjnym. Oferujemy nieszablonowe kursy do samodzielnej nauki języków obcych na komputery PC, tablety i smartfony oraz do nauki przez Internet.

Od 2006 roku wydajemy autorskie kursy dla dzieci. Wśród nich są:

  • seria kursów i książek ze smokiem Memo, adresowaną do dzieci w wieku 5-9 lat, od naszych klientów wiemy, że także i młodszych, z pomocą rodziców
  • seria kursów i książek przygotowujących do egzaminu YLE dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Ostatnio stworzyliśmy autorski zestaw do nauczania angielskiego w przedszkolach Memo the Dragon. Zawiera on oryginalne i pomysłowe pomoce do pracy w grupach, m.in.: piosenki, wierszyki, teatrzyki, dialogi, karty pracy, dyplom, labirynty, kolorowanki i wycinanki.

Jesteśmy także twórcą gry memory do nauki angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego dla dzieci w każdym wieku.

Stawiamy na indywidualizm i autonomię ucznia. Wiemy, że każdy uczy się inaczej, dlatego w naszych produktach każdy może samodzielnie zdecydować o tempie nauki i ilości nowego materiału.

Nasze kursy wspiera autorska metoda SuperMemo, która zapewnia nawet 15 razy szybszą naukę niż tradycyjnymi metodami i trwałe zapamiętywanie. Skuteczność metody potwierdzają badania naukowe i międzynarodowe certyfikaty i nagrody.

Więcej informacji:
Monika Młodnicka
monika.mlodnicka@supermemo.pl
www.supermemo.pl/dla_dzieci
http://youtu.be/n608j7ju-Pc

Post Image

Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu z zamiarem wydawania cenionych na całym świecie i tłumaczonych na dziesiątki języków szwedzkich książek dla dzieci. W 2012 do naszej oferty dołączyły również książki francuskie. W ciągu niemal ośmiu lat działalności wydaliśmy łącznie ponad 170 tytułów.

Jesteśmy m.in. wydawcą książek obrazkowych Astrid Lindgren, które wcześniej były w Polsce prawie nieznane. Dzięki nam do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla najmłodszych dzieci – np. serie o Maksie, Eli i Olku, Bincie, Babo i Lalo oraz dla przedszkolaków – historie o Nusi, Mamie Mu, Albercie Albertsonie czy Pomelo.

Mamy też ciekawe propozycje dla dzieci rozpoczynających samodzielne czytanie – np. niezwykle popularną serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, niedawno zapoczątkowany cykl Przygody w Raju czy książki o Duni. Bardziej wprawnym czytelnikom polecamy książki o Tsatsikim, Tildzie, Dawidzie i Larisie czy trylogię o Stureby.

Ważną propozycją popularno-naukową jest seria Dzieci Filozofują, która w oryginalny i ciekawy graficznie sposób inspiruje dzieci do refleksji nad życiem, emocjami, ludzkim zachowaniem i tożsamością.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Niejednokrotnie poruszają trudne tematy, nie boją się stawiania pytań o życie, śmierć, tolerancję czy wszelkiego rodzaju emocje.

Poza wydawaniem książek Zakamarki prowadzą szeroką działalność propagującą czytelnictwo wśród dzieci poprzez włączanie się w szereg akcji lub ich inicjowanie, organizację głośnego czytania oraz warsztatów wokół książek dla dzieci. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziliśmy m.in. setki bezpłatnych warsztatów czytelniczych w szkołach i przedszkolach – zarażających dzieci bakcylem czytania. O ich skuteczności dowiadujemy się nieustannie zarówno od rodziców, jak i od nauczycieli i bibliotekarzy, dla których również przeprowadzamy coraz więcej warsztatów dotyczących kreatywnego wykorzystania książki w pracy z dziećmi.
katarzyna.skalska@zakamarki.pl ; natalia.szenrok@zakamarki.pl

www.zakamarki.pl

Post Image

Dance4Balance

Mobilna Szkoła Tańca Dance4Balance dociera wszędzie tam, gdzie taniec jest potrzebny. Prowadzimy zajęcia w placówkach edukacyjnych – w szkołach i przedszkolach głównie wokół Poznania. Dajemy dzieciom możliwość uczestniczenia w regularnych zajęciach poza miejską aglomeracją. Uważamy za rozsądne, gdy jeden instruktor dociera do kilkudziesięciu dzieci aniżeli odwrotnie.

Oferujemy wszystkie style taneczne w tym najbardziej popularne: hip hop, jazz, balet, taniec współczesny. Organizujemy pokazy taneczne i występy, aktywizujemy dzieciaki. Uczymy techniki tanecznej, ale także rozbudzania w sobie pasji i budowania aktywnej postawy w życiu. Uwrażliwiamy na świat i kwestie takie jak ekologia czy pozytywne relacje z sobą i innymi.

Dzieci, z którymi pracujemy stają się bardziej spontaniczne, elastyczne i pewne swoich możliwości. Poprzez regularne lekcje tańca nabywają nawyk życia w ruchu i większe poczucie sprawczości. Najważniejszą cechą pracy naszych instruktorów jest to, że oni po prostu kochają dzieciaki!

Post Image

Lovekids.pl

Kartonowe zabawki edukacyjne dla dzieci, Wspaniałe zabawki ekologiczne, które doskonale rozwijają wyobraźnię dzieci. Marka współpracuje ze studentkami i absolwentkami poznańskiego Uniwersytetu Plastycznego.

http://www.lovekids.pl
kids@lovekids.pl

Post Image

Miko Sp. z o.o.

Dystrybutor wózków dziecięcych, współpracuje z ponad 100 sklepami na terenie całej Polski. Wyłączny dystrybutor marek Inglesina Włochy, Mutsy Holandia , Casualplay Hiszpania.

http://miko.poznan.pl/
ik@miko.poznan.pl

Post Image

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Via Activa w Poznaniu

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Via Activa w Poznaniu w 2003 założyło Studio Teatralne Blum. Lucyna Winkel i Artur Szycha stworzyli pierwszy polski teatr tworzący przedstawienia dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Ważniejsze festiwale i nagrody:
Visioni di Futuro Visioni di Teatro – Bolonia, Włochy 2007
Korczak Festiwal – Warszawa 2007 – Wyróżnienie: Atest Korczak 2007
Sticky Fingers Early Years Arts – Newry, Irlandia 2008
Babel Festival – Lizbona, Portugalia 2009
Biennale Sztuki dla Dziecka 2009
Małe Warszawskie Spotkania Teatralne – Warszawa 2011
Korczak Festiwal 2011, 2013
Festiwal Malta – Poznań, „Sztuka Szuka Malucha” 2007, 2008, 2009, 2010, 2011
Biennale Sztuki dla Dziecka 2013
NAGRODA Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2014 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci
http://www.teatr-blum.pl/
lucyna@teatr-blum.pl

Post Image

Warsztaty Agaty

Warsztaty Agaty to regularne zajęcia rozwojowe dla Dzieci i dla Dorosłych, kreatywne spotkania warsztatowe, wydarzenia kulturalne dla NAJmniejszych, kameralne imprezy rodzinne i okolicznościowe . Oferta skierowana jest do osób chcących świadomie i twórczo rozwijać się w relacji ze sobą czy w relacji ze swoim Dzieckiem oraz do wszystkich Dużych i Małych chcących wspólnie i niebanalnie spędzić czas.

Agata Nowaczyk-Łokaj prowadzi zajęcia dla dzieci jest trenerką improwizacji tanecznych metodą Living Dance Form, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i pedagożką.

http://warsztatyagaty.pl/
warsztaty.agaty@gmail.com

Post Image

Dobre Przedszkole i Kropka

Łączy w sobie najlepsze koncepcje wychowawczo – edukacyjne, osadzone w duchu humanistycznych, uniwersalnych wartości, stwarza warunki do kształtowania zdrowej i pełnej osobowości dziecka i jego zrównoważonego rozwoju. Misją Przedszkola jest wspierać rodziców i wychowywać dzieci tak, by potrafiły doświadczać satysfakcji w relacjach z bliskimi i z samym sobą, by nie tylko umiały być, ale też by były wewnętrznie bogate i szczęśliwe.

Przedszkole realizuje autorski program budowania inteligencji emocjonalnej dziecka oraz uspołeczniania zarówno jego działania jak też myślenia. Opiera się na idei, że najistotniejsza dla rozwoju dziecka jest bezpieczna, oparta na zaufaniu więź oraz możliwość budowania własnej autonomii i doświadczania inicjatywy. W przedszkolu tworzymy bogate społecznie i dobrze zorganizowane środowisko, nie stymulujemy dzieci nadmiarem bodźców, co doskonale odzwierciedlają nasze wnętrza, estetyką odbiegające od tradycyjnych przedszkolnych pomieszczeń. Wyznajemy zasadę, że gdy mniej znaczy więcej – przestrzeń i relacje stają się wyjątkowym środowiskiem wychowania, dokonywania poznawczych, emocjonalnych i społecznych odkryć oraz zabawy.

Dzieciom towarzyszy dwóch bohaterów Kropek i Kropka, którzy pomagają w adaptacji, pocieszają, zabierają do świata pracowni, w których dzieci doskonalą swoje umiejętności, uczą się i bawią.

Język angielski uczony jest metodą „zanurzenia dzieci w języku”, co sprzyja przyswajaniu go w sposób naturalny i nie wymuszony.

www.przedszkole-kropka.pl
facebook https://www.facebook.com/#!/przedszkole.kropka
kontakt: info@przedszkole-kropka.pl
Daria Kleina-Schmidt 604 528 423
Karolina Dymkowska 608 508 580

Post Image

Szare Myszy

To marka stworzona przez Natalię Całus, która łącząc tradycyjną jakość z nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwem tworzy unikatowe tekstylia dla dzieci i dla domu.

Tworzę unikatowe tekstylia dla dzieci i dla domu. W swoich projektach, łączę tradycyjną jakość z nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwem. Produkty Szarych Myszy, szyte są w pojedynczych egzemplarzach, głównie dla
indywidualnego Klienta. Przygotowuję produkty z ogromną dbałością o dobór doskonałych materiałów, jak
i troską o szczegół. Każda rzecz z logo Szarych Myszy, to rękodzieło i nosi w sobie znamiona osoby,
która ją stworzyła. Wierzę, że codzienne obcowanie z pięknem, wytwarza nieustanną potrzebę
kontaktu z nim, a otoczenie w jakim wzrastamy, kształtuje nas i buduje nasze preferencje.

Natalia Całus

Szare Myszy to część „Mebelaria”Pracownia Artystyczna Małgorzata Bernady, która posiada szerokie spektrum działań tekstylnych, gdzie jednym z ważniejszych jest obszar dziecięcy w tym brand Szare Myszy stworzony przez Natalię Całus.

Po ukończeniu historii sztuki na Uniwersytecie Poznańskim Małgorzata Bernady swoje życie zawodowe związała z projektowaniem wnętrz.

Odkryłam wówczas jak ważne w tworzeniu nastroju miejsc, zmianie ich charakteru jest odpowiednie użycie tkaniny. Poznawanie jej faktur, kolorów, możliwości stylizacyjnych i technologicznych stało się moją zawodową pasją.

Lata praktyki dały mi możliwość poznania branży tekstylnej zarówno od strony teoretycznej jak i wykonawczej.
Tworząc kolekcje tkanin dla firm , z którymi współpracowałam, zdobyłam wiedzę produktową o tekstyliach, najnowszych trendach w ich projektowaniu i stylizacji. Nauczyłam się też trudnej sztuki wyboru produktów odpowiednich dla konkretnego odbiorcy, dokonując selekcji w czasie tekstylnych targów europejskich i dalekowschodnich.

Zebrane przez lata doświadczenia mogę dziś wykorzystywać tworząc autorskie kolekcje tkanin i konfekcji tekstyliów domowych dla najlepszych marek na polskim rynku wnętrzarskim.

Zapraszam

Małgorzata Bernady

info@szaremyszy.pl

Post Image

Miszkomaszko

Miszkomaszko to marka stworzona przez projektantkę Agatę Piechocką z miłości do rysowania, mody i swojego miasta rodzinnego. Zaczęło się od lalek obracanek, a obecnie w asortymencie znajdują się też ubranka dla dzieci i dla mam, a także dodatki i kocyki. Wszystkie wyroby od projektu do końcowego efektu powstają w Polsce i z polskich materiałów. Preferowana jest produkcja na małą skalę, ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami, niepowtarzalnością produktów i możliwością bezpośredniego kontaktu z ludźmi, którzy są w nią zaangażowani. Znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne autorskie wzory i mocne kolory. Cały czas firma rozwija się i myśli czym jeszcze zaskoczyć. Równocześnie troszczy się, żeby kultowych wyrobów firmy również nie brakował.

Agata Piechocka studiowała modę oraz malarstwo na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Po latach pracy w Szwecji jako projektantka ubrań i grafiki dla dzieci, przeprowadziła się do Poznania by rozpocząć pracę nad własną marką.

www.miszkomaszko.com
agatama.piec@gmail.com